3D Secure ile Nasıl Alışveriş Yapabilirim ? 3D Secure Nedir ? Sanal Pos Nedir?
3D Secure ile Nasıl Alışveriş Yapabilirim ?

Ödeme sayfasında yer alan ödeme Yönetimini 3D Secure olarak seçiniz. ödeme işlemini Tamamla butonuna tıkladığınızda, kredi kartına ilişkin işlem yapılacak bankaya göre form gelecektir. Kullanılan kredi kartı 3D sistemine henüz kayıt edilmemiş ise Aktivasyon Formu gelir. Bilgileriniz bankadan doğrulandığı takdirde siparişiniz onaylanır.
3D Secure sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için
3D Secure Nedir ?

3D Secure, internet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bir ek güvenlik sistemidir. 3D security sisteminde, müşteriler herhangi bir ödeme işlemi sırasında kart sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek, Kredi Kartına ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numarası, son kullanma tarihi ve CVC2 bilgileri başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifreyi sadece kart sahibi bildiği için yetkisiz kişilerce kredi kartının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır
Sanal Pos Nedir?

Sanal POS, internet'te alışveriş yaptıran iyerlerinin kredi kartından tahsilat yapabilmelerini sağlayan bir POS yazılımıdır. Sitemizden alışveriş yapan üyenin kredi kartı bilgisi sitemizin formuna girdikten sonra, internet üzerinden güvenli bir şekilde bankaya ulaştırılır ve provizyon alınır. Bu yazılım provizyonun güvenli bir şekilde alınmasını sağlar, yani internet üzerinden transfer edilen bilgilerin 3. şahısların ellerine geçmesini önlemek için kullanılan SSL şifreleme tekniğine uyumludur. Banka siteden alışveriş yapan kişilerin yaptığı, daha önce provizyonu alınmış işlemlerin alışveriş tutarlarını kredi kartı limitlerinden düşerek üye işyerinin banka hesabına geçirilmesini sağlar.