Gönderim ve Teslimat
Gönderim ve Teslimat

Alıcı Üyenin ürünü satin almasindan sonra, satış işlemi detaylı bir şekilde satıcıya e-mail ile bildirilir. Satıcı ise, ürünün kargoya teslim edebilmesi için gerekli bilgilere Hesabım > Satış İşlemleri > Satılanlar bölümündeki Kargo işlemleri linkine tıklayarak ulaşır. Bu bilgilere göre ürün ilanda belirtilen süre içinde kargo görevlilerine teslim edilir ve kargo takip bilgileri Kargo iş lemeleri bölümüne girilerek Kaydet butonuna basılır.

Satıcının sisteme girdiği kargo bilgileri aynı anda alıcıya sistem tarafından e-mail ile gönderilir. Kargo gönderim tarihinden sonraki 3 iş günü bitimine kadar alıcının onay vermesi gerekmektedir. Alıcı bu süre içinde herhangi bir onay vermemesi halinde ürünü kabul etmiş ve onaylanmış sayılır.

Alıcıların satın aldıkları ürüne onay vermesi sonucunda, satıcılara onay işlemini takip eden bir gün bitiminde (iş günü dikkate alınmaz) ödeme yapılır. Örneğin; cuma günü verilen onay sonrasında pazartesi gunu, Çarşamba günü verilen onay sonrasında ise cuma günü ödeme yapılır.